Witamina C – doustnie czy dożylnie?


Ze wszystkich istot żywych jedynie świnka morska i człowiek nie są w stanie sami syntetyzować witaminy c, dlatego musi być ona dostarczana z zewnątrz.


Gdy nasz organizm jest zdrowy, zazwyczaj wystarczają nam mniejsze dawki witaminy c, które mogą być dostarczone doustnie.


Gdy jednak chorujemy, namnażanie się wolnych rodników przypomina tsunami. Tworzą się one dużo szybciej niż witamina c podawana doustnie jest w stanie dostarczyć elektronów do walki z nimi. Chore tkanki zostają „przytłoczone” przez wolne rodniki a wtedy ogromne ilości kwasu askorbinowego ulegają zniszczeniu. Organizm doświadcza ogólnoustrojowego niedoboru kwasu askorbinowego, którego nie da się uzupełnić łykając witaminę c.
Po prostu zapotrzebowanie organizmu na witaminę c jest większe niż możliwość przyswojenia drogą doustną (zawsze przekroczymy próg biegunkowy). Jedynie podanie dożylne powoduje odpowiednio wysokie stężenie witaminy C, że może ona mieć aktywność przeciwnowotworową.
Dla porównania doustne zażycie 1,25g witaminy c powoduje wzrost stężenia w surowicy krwi do 135µmol/l, a ta sama dawka podana dożylnie do 885µmol/l.


Ponadto do wlewów dożylnych stosuje się witaminę c odpowiednio zbuforowaną, w postaci askorbinianu sodu czyli soli kwasu askorbinowego, a nie czystej witaminy c w postaci kwasu askorbinowego.


Jest więc oczywiste, że do osiągnięcia skutecznego efektu terapeutycznego witamina c musi być podawana dożylnie w postaci wlewu kroplowego askorbinianu sodu.


W BRT Medic stosujemy autorskie terapie dożylne dużymi dawkami witaminy c, które są efektem ponad 30 letniego doświadczenia naszych ekspertów.

W niektórych przypadkach stosujemy synergistyczne połączenia z kompleksami innych substancji.

Wiemy, że aby osiągnąć najwyższy efekt terapeutyczny nie wolno stosować podejścia schematycznego, ponieważ każdy pacjent, nawet z tą samą jednostką chorobową jest inny.Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić

na konsultację z lekarzem i zabiegi?

Skontaktuj się z nami!

22 394-36-67
601-718-448