Niedobór witaminy CNiedobór może występować najczęściej z trzech powodów.


  • Źle zbilansowanej diety (np. jedzenia typu fast food).
  • Zaburzenia wchłaniania w jelicie.
  • Zwiększonego zapotrzebowania (np. u osób przyjmujących aspirynę, antydepresanty, tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwbólowe, u osób nadużywających alkoholu, palaczy, cukrzyków.

Niewystarczający poziom witaminy c we krwi może być też spowodowany takimi czynnikami jak stres, gorączka, toksyny.


Powoduje on wiele przykrych dolegliwości takich jak spadek odporności, anemia, szybie męczenie się oraz senność, rozpulchnienie i krwawienie dziąseł. Mogą pojawić się bóle mięśni i stawów. Łatwiej dochodzi wówczas do złamań kości. Niedobór witaminy c niezbędnej do prawidłowej syntezy kolagenu objawia się pękaniem naczynek krwionośnych, skłonnościami do siniaków, pogorszeniem się stanu skóry (suchością, szorstkością, wiotkością, zmarszczkami).


Niedobór witaminy c powoduje także spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie układu immunologicznego, co sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych zwłaszcza nowotworów żołądka, jelita, odbytu, przełyku, piersi, szyjki macicy.


W BRT Medic stosujemy autorskie terapie dożylne dużymi dawkami witaminy c, które są efektem ponad 30 letniego doświadczenia naszych ekspertów.

W niektórych przypadkach stosujemy synergistyczne połączenia z kompleksami innych substancji.

Wiemy, że aby osiągnąć najwyższy efekt terapeutyczny nie wolno stosować podejścia schematycznego, ponieważ każdy pacjent, nawet z tą samą jednostką chorobową jest inny.Chcesz zapisać się na konsultację lekarską i zabiegi

Skontaktuj się z nami!


22 394-36-67 lub 601-718-448