Kwas alfa-liponowy – zastosowanie i działanie


Redukuje poziom stresu oksydacyjnego i produkcję wolnych rodników, które krążą w organizmie, atakując i uszkadzając tkanki (przez co stanowią podstawową przyczynę większości chorób przewlekłych).


Kwas alfa-liponowy działa poprzez stymulację syntezy glutationu (głównego wymiatacza wolnych rodników) oraz przedłuża czas działania witaminy C i pośrednio wit. E.Ma zastosowanie w prewencji i leczeniu chorób nowotworowych (indukuje apoptozę komórek nowotworowych)

Badania nad zastosowaniem kwasu liponowego w przeciwdziałaniu nowotworom przedstawiają się obiecująco wykazując wpływ kwasu na zatrzymanie cyklu rozrodczego komórek nowotworowych (spowolnieniu bądź zatrzymaniu rozwoju guza oraz pobudzeniu apoptozy czyli zaprogramowanej śmierci komórek) jako naturalnego mechanizmu kontrolnego organizmu starającego się usunąć rodzący się nowotwór. Chroni przed niektórymi skutkami ubocznymi chemioterapii takimi jak, biegunka, wrzody, skręt jelit. Wreszcie kwas liponowy może zapobiec rozprzestrzenianiu się przerzutów przez zmniejszenie aktywności enzymów, które guz używa do atakowania tkanek.


Wykazuje pozytywny wpływ na leczenie podłoża cukrzycy oraz zmniejszenie jej powikłań.

Jest niezbędny nie tylko dla utrzymania optymalnych poziomów cukru we krwi poprzez zużycie glukozy przez organizm ale również dla wspomagania wrażliwości na insulinę i kluczowych aspektów zdrowia sercowo-naczyniowego, takich jak funkcje śródbłonka. Co więcej badania przeprowadzone na pacjentach z chorobą wieńcową wykazały, że połączenie kwasu liponowego z L-karnityną jest efektywną strategią utrzymania zdrowego poziomu ciśnienia krwi. Kwas liponowy ponadto posiada spektakularne zdolności poprawy wrażliwości na insulinę u osób otyłych z cukrzycą typu 2. Może wywołać znaczną poprawę nawet w ciągu czterotygodniowej suplementacji dożylnej. Pomocny jest też po wystąpieniu komplikacji cukrzycowych, zmniejsza neuropatię cukrzycową (odczuwalną jako odrętwienie, mrowienie, ból lub tzw. palenie w kończynach).Regeneruje komórki wątroby

  • W zapaleniu wątroby typu A, B czy C;
  • W zatruciach lekami np. np. rozpowszechnionym w stosowaniu paracetamolem;
  • W zatruciu grzybami

Ochrania przed miażdżycą

Kwas alfa-liponowy pomaga chronić delikatny, jednokomórkowy śródbłonek, wyścielający naczynia krwionośne. Obniża poziom cholesterolu oraz redukuje rozmiar i liczbę płytek miażdżycowych zwężających tętnicę tym samym przeciwdziałając incydentom zatorowo-zakrzepowym (m.in. udarowi mózgu, zawałowi serca).


Zapobiegnij rozwojowi miażdżycy (choroby przewlekłej i postępującej) poprzez właściwą dietę, wysiłek fizyczny oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia w naszej klinice.W celu spotęgowania rezultatów terapii holistycznej stosujemy we wlewach kroplowych również inne substancje zalecone przez lekarza specjalistę.


Sprawdź, posiadamy najszerszą ofertę wlewów dożylnych i ozonoterapii w Warszawie!


Poprawia zdrowie oczu

Kwas liponowy chroni przed tworzeniem się zaćmy poprzez redukcję wpływu stresu oksydacyjnego na soczewkę oka oraz poprawia wzrok u pacjentów z jaskrą. Badania przeprowadzone na pacjentach z jaskrą otwartego kąta wykazały, że funkcje optyczne i inne miary optyczne uległy poprawie w grupie, która otrzymywała kwas liponowy dożylnie przez dwa miesiące lub przez miesiąc w większych dawkach.


Zapobiega migrenie

Ostatnie badania sugerują, że osoby z częstymi migrenami zażywające odpowiednią dawkę kwasu dożylnie przez trzy miesiące przejawiały tendencję do rzadszych i mniej intensywnych migren.


Używaj „dobrej” postaci kwasu liponowego

Badania sugerują, że najpotężniejszą formą kwasu liponowego jest kwas R-dihydroliponowy. Upewnij się, że używasz właściwej postaci kwasu R-liponowego. Tanie produkty wypuszczane na rynek przez firmy farmaceutyczne zawierają równe ilości form „R” i „S” – oznaczane często jako „kwas liponowy R/S” lub po prostu „alfa liponowy” (ang. ALA). Warto wiedzieć, iż czysta forma kwasu R-liponowego ma dwukrotnie większą aktywność niż postać R/S.


Podsumowanie

Liczne badania wykazały, że kwas liponowy przynosi imponujące korzyści w walce z jaskrą, migreną, udarami, nowotworami, miażdżycą, zespołem metabolicznym i cukrzycą, poprawia profil lipodowy, zmniejsza wagę, usuwa toksyczne metale, zmniejsza ciśnienie krwi, zapobiega incydentom zatorowo-zakrzepowym, zachowuje gęstość kości oraz działa przeciwstarzeniowo (anti-agingowo).

Jest potężnym i skutecznym przeciwutleniaczem, zarejestrowanym jako lek w krajach europejskich. Nadzieją dla wielu osób biorąc pod uwagę rosnącą epidemię cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych. Badania naukowe wykazują korzyści zdrowotne stosowania kwasu liponowego w dawce od 300mg do 1800mg na dzień. Dla optymalnych efektów lekarz specjalista może zalecić suplementację dożylną wraz z innymi kompleksami witamin i minerałów. (np. z biotyną i kompleksem witamin B).


Pamiętaj!

Wraz z wiekiem maleje ilość produkowanego przez organizm kwasu liponowego tak więc suplementacja dożylna może być niezbędna aby osiągnąć odpowiedni poziom w organizmie w celu zredukowania poziomu stresu oksydacyjnego i wolnych rodników będących podstawową przyczyną większości chorób przewlekłych.
Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić

na konsultację z lekarzem i zabiegi?

Skontaktuj się z nami!

22 394-36-67
601-718-448