Chelatacja EDTA


W BRT Medic działamy jak największe ośrodki na świecie specjalizujące się w terapii nowotworów i oprócz wlewów dożylnych z witaminy C stosujemy chelatację EDTA.


Są przypadki, w których trzeba działać szybko, a witamina C może okazać się za słaba – dotyczy to na przykład ostrych zatruć lub chorób, które mogły rozwinąć się na skutek długotrwałego wpływu metali ciężkich.


Syntetyczny aminokwas EDTA po podaniu dożylnym łączy się z toksycznymi metalami ciężkimi, tworząc związki dobrze rozpuszczalne w wodzie, które jako substancje balastowe nie wchodzą w reakcje z płynami ustrojowymi i są wydalane przez nerki.Pozostałe wskazania do chelatacji to:

  • Zaburzenia krążenia;
  • Przebyty udar mózgu;
  • Zawał mięśnia sercowego;
  • Bóle niedokrwienne kończyn


Podczas 2-4 miesięcznej kuracji następuje m.in. stopniowe usuwanie wapnia z blaszek miażdżycowych i złogów lipidowo-cholesterolowych z naczyń krwionośnych.

Następstwem kuracji jest powstrzymanie procesów miażdżycowych i poprawa zdrowia pacjenta.

Standardowo zalecamy 20 zabiegów – 10 pierwszych 2 razy w tygodniu.

Profilaktycznie wykonujemy 7-10 wlewów.


Przed pierwszym zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia ewentualnych przeciwskazań oraz indywidualnego doboru najwłaściwszej dla pacjenta terapii, formy jej podania, częstotliwości oraz dawki.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZABIEGI WITAMINY C, OZONU, CHELATACJE, KWAS ALA I WIELE INNYCHChcesz dowiedzieć się więcej lub umówić

na konsultację z lekarzem i zabiegi?

Skontaktuj się z nami!

22 394-36-67
601-718-448NAJNOWOCZEŚNIEJSZA WARSZAWSKA KLINIKA OZONOTERAPII I BIOREZONANSU.